TYBETAŃSKIE RYTUAŁY

Pięć tybetańskich rytuałów przywracających zdrowie i witalność.

RYTUAŁ PIERWSZY
Stań z rękami wyciągniętymi na boki, dłonie zwrócone wnętrzem do dołu.
Wzrok skupiony na dłoni lewej.
Obracaj się w prawa stronę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ilość obrotów - min. 3, zawsze zwiększamy ilość o dwa. Czyli 5, 7, 9... 21 max.
Po zakończeniu wirowania stań w lekkim rozkroku, złącz dłonie na wysokości mostka, skup wzrok na kciukach w celu dojścia do równowagi.
Wdychaj powietrze przez nos głęboko do przepony i wydychaj przez usta, układając je w literę O.

1. 2.

DRUGI RYTUAŁ
Połóż się płasko na podłodze, z rękami wyprostowanymi wzdłuż ciała.
Unieś głowę, mocno przyciągając brodę do piersi.
Podnieś wyprostowane w kolanach nogi do pozycji pionowej.
W trakcie unoszenia głowy i podnoszenia nóg do pozycji pionowej wdychasz powietrze przez nos, powracając do pozycji wyjściowej wydychasz przez usta ułożone w literę O.
Unosząc nogi możesz ułożyć dłonie pod pośladkami, łatwiej doprowadzisz nogi do pionu.

1.

2.
3.

TRZECI RYTUAŁ
Uklęknij na podłodze, tułów wyprostowany. Połóż dłonie na udach, pod pośladkami.
Przyciągnij brodę mocno do piersi.
Wygnij kręgosłup, jednocześnie jak najbardziej odchylając głowę do tyłu.
Wyginając kręgosłup i odchylając głowę do tyłu robisz głęboki wdech przez nos, powracając do pozycji wyjściowej przyciągasz brodę do piersi i wydychasz powietrze przez usta ułożone w literę O.
Klęcząc podginaj palce u stóp, nie obciążasz wtedy nadmiernie nóg.

1. 2. 3.

RYTUAŁ CZWARTY
Usiądź na podłodze, w niewielkim rozkroku, dłonie płasko oparte , ułożone blisko bioder.
Przyciągnij brodę do piersi.
Odchyl głowę najdalej jak możesz.
Prostując ręce oraz zginając kolana (dłonie i stopy pozostają w tym samym miejscu), unieś tułów, tak aby tworzył linię prostą z udami (równolegle do podłogi). Napnij mięśnie, a następnie rozluźnij.
Odchylając głowę i unosząc tułów zrób głęboki wdech, gdy napinasz mięśnie wstrzymaj oddech, powracając do pozycji wyjściowej wydychasz powietrze przez usta ułożone w literę O.
Kiedy oddychasz między powtórzeniami rytuału oddychaj w tym samym rytmie.

1. 2.
3. 4.

RYTUAŁ PIĄTY
Pozycja twarzą do podłogi. Dłonie i stopy rozstawione na szerokość ramion. Utrzymaj ciało nisko nad podłogą ; ręce wyprostowane, dłonie płasko na ziemi, palce stóp podwinięte. Delikatnie odchyl głowę jak najdalej do tyłu.
Nie odrywając dłoni i stóp od podłogi, unieś biodra, tak by ciało tworzyło odwrócona literę V. Przyciągnij brodę do piersi.
Unosząc biodra i przyciągając brodę do piersi wdychasz głęboko powietrze przez nos, powracając do pozycji wyjściowej zrób wydech przez usta ułożone w literę O.

1. 2.

Zaleca się aby w pierwszym tygodniu wykonać każdy rytuał po trzy razy, a potem co tydzień zwiększać liczbę powtórzeń o dwa, aż dojdzie się do dwudziestu jeden. Czyli w drugim tygodniu pięć razy, w trzecim siedem razy, w dziesiątym tygodniu dwadzieścia jeden razy. Najlepiej wykonywać rytuały rano, po kilku miesiącach ćwiczeń można dodatkowo ćwiczyć wieczorem zaczynając od trzech powtórzeń. Wszystkie rytuały wykonuj razem w podanej kolejności. Jeśli wykonanie któregoś rytuału sprawia ci trudność możesz go opuścić. Po kilku miesiącach spróbuj do niego wrócić. W żadnym wypadku nie ćwicz ponad swoje siły. Nawet jeden rytuał może czynić cuda, widać to na przykładzie tańczących derwiszy. Pamiętaj o głębokim, rytmicznym oddychaniu pomiędzy powtórzeniami rytuału. Po wykonaniu rytuałów można wziąć letnią kąpiel, nie zimną. Uważać przy tym aby nie wyziębić organizmu.

Uwaga.
Jeśli masz wrzody, bóle w krzyżu, wysokie ciśnienie krwi regulowane za pomocą leków, słabe mięśnie brzucha, nadmiernie napięte lub drętwiejące nogi lub ręce, stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona lub podobną, włókniako-mięśniaki lub zespół chronicznego zmęczenia wykonuj ćwiczenia bardzo powoli. Kobiety powinny wiedzieć, że w trakcie miesiączki ćwiczenia mogą nasilić skurcze i przerwać lub zatrzymać krwawienie. Jeśli masz przepuklinę, nadczynność tarczycy, chorobę Menierea, zawroty głowy lub ataki epilepsji, zapytaj swojego lekarza , czy ćwiczenia są dla ciebie bezpieczne. Jeśli masz powiększone serce, chore zastawki, albo w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszedłeś zawał serca, nie stosuj tych ćwiczeń bez zgody lekarza.

Przeczytaj jeszcze tą informację.
Wykonanie pięciu rytuałów może prowadzić do wielu zmian fizycznych.
Początkowo, rytuały, które pobudzają krążenie, mogą wywołać efekt gwałtownej detoksykacji. Jest to jeden z powodów, dla których powinno się pracować stopniowo, aby w końcu dojść do dwudziestu jeden powtórzeń.
Kiedy zaczniesz praktykować rytuały, możesz zauważyć, że twój mocz ma ciemniejszą barwę i silny zapach. Przy oddawaniu moczu możesz czuć szczypanie lub pieczenie. Kobiety mogą nabawić się infekcji pochwy.
Możesz zauważyć nieprzyjemną zmianę w zapachu swojego potu lub lekką wysypkę na skórze, doznać lekkiej infekcji górnych dróg oddechowych.
Takie symptomy pojawiają się , gdy ciało zaczyna wydalać trucizny i zanieczyszczenia nagromadzone w narządach, stawach i błonach śluzowych. Te objawy są przejściowe i powinny być postrzegane jako normalne. Ale jeśli jesteś mocno zaniepokojony reakcją swego organizmu skontaktuj się z lekarzem, aby upewnić się, że nie wymagasz interwencji medycznej.


Wszelkie materiały zamieszczone na stronie chronione są prawem autorskim.
Zabrania się ich kopowania i używania do celów własnych i komercyjnych.
© 2009 LN group - projektowanie stron www